Duben 22, 2018

AKCE

 

SLEVA 50%

 

NA MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE

AKCE PLATÍ OD ŘÍJNA DO KONCE ROKU 2023!

Možnost kontroly zraku bez objednání.

 

Co jsou multifokální brýlová skla, tzv. multifokály?

Multifokální brýlová skla v sobě zároveň obsahují dioptrie na dálku, pracovní vzdálenost, na počítač a čtení. Odpadají tak nepříjemnosti s vyměňováním brýlí při pohledu na různé vzdálenosti. Pomocí pohybu hlavy a očí si nositel brýlí najde přesně takovou hodnotu, kterou zrovna potřebuje.

Proč potřebuji brýle na čtení?

Postupem času oko není tolik pružné, jako bylo dřív a potřebuje pomoc v podobě brýlí na čtení. Prvními příznaky tzv. presbyopie, neboli starším českým názvem stařecká vetchozrakost, je neostré vidění do blízka, oddalování textu, mhouření očí při čtení, bolesti očí a hlavy. Neustále vyměňovat brýle na dálku a brýle na čtení několikrát v průběhu dne není pohodlné, proto se v dnešní době přistupuje k multifokálním brýlovým sklům.

Jak je multifokál vyrobený?

Multifokální brýlová skla se dnes vyrábí individuálně pomocí tzv. Free-Form technologie. Jedná se o technologii výroby, při které se materiál opracovává s velmi vysokou přesností a je tedy možné nastavit individuální parametry jednotlivě pro každého klienta. Brýlová čočka má určitou zónu (koridor), přes kterou se nositeli brýlí dívá nejlépe. Po stranách pak může vznikat zkreslení, kde vidění není ideální. To se stává při vyšších hodnotách dioptrií. Při nízkých dioptriích a delším nošení už klient nemusí toto zkreslení pozorovat.

Je pro mě multifokál vhodný?

Většinou si multifokální brýle pořizují klienti ve věkové skupině 40 let a výš. Raději doporučujeme multifokál klientům, kteří jsou již zvyklí nosit brýle. Tato skla jsou vhodná pro lidi, kteří by při práci museli často vyměňovat brýle např. v kanceláři na počítač a čtení. Dále pro řidiče, kteří potřebují vidět jak do dálky, tak i na palubní desku nebo navigaci. V neposlední řadě pro klienty, kteří mají rádi pohodlí a nechtějí do obchodu v tašce nosit brýle na čtení, aby si přečetli složení na obalu zboží.